İnanılması güç, belki de yaşamadan anlamanın daha da güç olduğu zamanlar yaşamaya devam ediyoruz. Evet, malum Covid-19 pandemisinden söz ediyorum. Hemen herkesin bir felaket senaryosu uydurduğu, her zamanki gibi hemen herkesin kendince çok bildiği ama bence hemen kimsenin hiç bir şey bilmediği bir süreç bu. Ve/fakat öğreniyoruz. İnsan öğrenir yaşadıkça, öğrenemezse de yaşam hiç acele etmeden öğretir insana. Peki ne öğreniyoruz?; kuşkusuz yeni yollar bulmayı öğreniyoruz ilk önce. Yaşamımızı ve üretimimizi sürdürebilmek için yeni yollar.

Her şeyin olduğu gibi bu sürecin de iki yüzü var elbette. Bir yüzü bizi çok korkutan, ki çok normaldir insan bilinç altında bilinmeyenden korkar en çok ve en çok ta ölümden korkar bu yüzden. Bir yüzü de öğreten ve geliştiren; yeni yollar arıyor, öğreniyor ve gelişiyoruz bir yandan. Bizler de bu süreçte, hep birlikte kafa yoruyoruz. Örneğin bundan böyle dergimizi her ay yayınlama kararı aldık. Büyük çoğunluğumuzun olabildiğince izole olabilmeye çalıştığımız bu dönemde, dijital okumalardaki yükseliş te azımsanmayacak boyutlara ulaştı. Bu nedenle okurlarımızı 3 ay bekletmek yerine, basılı sayılarımızın yayımlandığı Ocak (kış), Nisan(ilkbahar), Temmuz (yaz), Ekim (sonbahar) sayılarımız dışında kalan aylarda da yeni sayılarımız Turkcell Dergilik uygulaması üzerinden okurlarımızla buluşacak.

Bununla birlikte bir başka gelişmeyi de, uzun zamandır çok fazla zaman ayıramadığımızı farkettiğimiz 4P1K-TV platformumuza daha fazla zaman ayırarak, düzenli ve sürekli video yayınlamaya başlayarak yaşadık. Son 2 aydır kanalımızdan haftada en az bir video yayımlıyoruz. Ayrıca her geçen gün kanal içeriğimizi de geliştirmeye devam ediyoruz. Örneğin, dergimiz editörlerinden sevgili Gamze Lim’in, sizlerinde severek takip ettiği “Gamze’yle Hayattan Notalar” ı, artık her çarşamba 4P1K-TV’de yayınlanıyor. Bu arada kanalımıza www.youtube.com/4p1ktubetv adresinden ulaşabilirsiniz. Henüz abone olmayanınız varsa da lütfen bir an önce abone olun derim ben.

Dediğim gibi bizler de herkes gibi öğrenmeye, gelişmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz gücümüz yettiğince. Emek bizden takdir sizlerden. Sizin takdirinizi kazandıkça bizler de daha büyük bir güç ve azimle gelişmeye, üretmeye devam edeceğiz kuşkusuz. Söylemekten asla bıkmayacağımız şey se malum; “biz birlikteyken güçlüyüz”

Son olarak, dergimizin çok kıymetli yazarlarından, sevgili Gül Turan’ın değerli hayat arkadaşı Dnt. Aybars Turan bey’i kaybettik. Kendisi eşine az rastlanacak bir değerdi. Acımız büyük. Kendisine Tanrı’dan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine de sabırlar diliyorum.

Veee şimdi şu anda aldığım bir haberi de sizlerle paylaşmak istiyorum; Geçtiğimiz hafta kendisiyle sohbet edip bu sohbeti 4P1K-TV’de yayınlama fırsatı bulduğumuz, çocukluğumun, gençliğimiz en önemli ikonlarından biri, sevgili ve çok kıymetli Cem Ceminay, 29 Haziran Pazartesiden itibaren, (pazartesi - perşembe) saat 22.00-00.00 arası yeniden Power Fm’de olacak. Hayat... Bir taraftan üzerken bir diğer taraftan sevindirir. Bir taraftan korkuturken, bir taraftan öğreterek geliştirir. Hayat işte... Dosttan dosta sevgiyle.

C.A.

Türkiye'nin Tek Ulusal Hayvansever Yaşam Tarzı Dergisi!

Paylaş