Evcil hayvan klonlama işini ticari hale getirmeye hazırlanıyorlar!

Çinli bir biyoteknoloji şirketi, evcil hayvan klonlama işini ticari hale getirmeye hazırlanıyor... Pekin merkezli Sinogene Biyoteknoloji Şirketi, Huang Yu adlı hayvanseverin hastalık sonucu kaybettiği kedisi Sarımsağı başarıyla klonladı. Şirket, şimdi klonlama işini ticari hale getirmeye çalışıyor. Pekin merkezli Sinogene Biyoteknoloji Şirketi, Huang Yu adlı hayvanseverin hastalık sonucu kaybettiği kedisi Sarımsağı başarıyla klonladı. Şirket, şimdi klonlama işini ticari hale getirmeye çalı...


Uçakta hangi can dostunuzu yanınıza alabilirsiniz?

Uçağa binerken yanınızda evcil hayvanınızı da almak istiyorsunuz. Kurallar sıkı. Sadece kedi ve köpek uçaklara alınıyor. İç hat uçuşlarında kuş da taşıyabiliyorsunuz. Geçen hafta ABD’de ‘hamster’ krizi yaşandı. 21 yaşındaki Belen Aldecosea, Spirit Havayolları’ndan bilet almıştı. Baltimore-Washington’dan Florida Fort Lauderdale’e gitmek üzere uçağa binmek için havalimanına geldi. Uçuş öncesinde havayolunu aramış, hamsterını kafesi ile birlikte uçurabileceği bilgisini almıştı.Hamster genç öğren...


Hayvanları koruma yasası niye çıkmıyor?

Hayvanlara yönelik şiddet vakalarıyla gündemden düşmeyen yeni yasa çalışmaları 13 yıldır hala sonuçlandırılamadı. Hayvan koruma örgütleri siyasi irade eksikliği ve karşı lobicilik faaliyetlerinin etkili olduğu görüşünde. "Av tüfeğiyle vurulan 3 kedi yaralandı, 1 köpek telef oldu", "Ayakları bağlanan kedi işkence edilerek öldürüldü", "Kaldırımda kafası kesilmiş kedi bulundu." Sadece Kasım ayında medyaya yansıyan haberlerden birkaç başlık, sokak hayvanlarına yönelik vahşetin boyutunu gözle...


Lokma Sayan Sayan Kedi Caspian

Sahibinin Lokmalarını Sayan Kedi Caspian Adeta "Artık çocuk değilim ve benim de bu masada bir yerim var" diyen hisli kedi ailesinin gözüne girmek için bakın neler yaptı! Prens Caspian isimli bu kedi, annesi ve babası ile birlikte yaşıyor ve çok özel bir yeteneği var: Profesyonel bir yemek vakti izleyicisi. Prens Caspian'ın ebeveynleri her yemeğe oturduklarında, o da onları yemek yerken dikkatle izliyor. 2013 yılından beri onlarla birlikte yaşıyor, ama yemek yerken izlemeye 2015 yılının başl...


Terapi

Brezilya'nın Sao Paulo şehrindeki Infantil Sabara Hastanesinin çocuk kliniğinde terapi köpeği bir hasta çocukla birlikte.


Kennel Kulübü

Golden retriever'lar, 11 Şubat 2017'de New York'ta 141 Yıllık Westminster Kennel Kulübü Köpek Gösterisi sırasında yarışıyorlar. Yıllık köpek gösterisi, New York'taki son iki gündür dünyadaki en iyi köpekleri sergiliyor.


Köpekle Trakking :)

Bir New Jerseyli köpeği ile yürüyüşe çıktı ve dünyanın dört bir yanında trekking yapıyor. Bir yıl kadar önce, 27 yaşındaki Tom Turcich, ABD'nin güneyine doğru yolculuk ederken bulduğu Savannah adında bir sokak köpeğini sahiplendi ve o zamandan bu yana ikisi ayrılamaz hale geldi.


Şehirden Kaçış Hikayesi

Genç bir profesyonel çift olan Sarah Moreira ve Renato Matiolli, daha önce hiç tekneye adım atmamalarına rağmen, köpekleri ile dünyayı gezmeye vazgeçmeye karar verdiler. Renato, strateji danışmanıydı ve 34 yaşındaki Sarah da, uluslararası bir otel zincirinde yöneticiydi.


Marina Piro ve Odie

Marina Piro'nun ilginç bir hikayesi vakası var. İtalya'da doğdu, İngiltere'de yaşıyor ve şu anda bir kurtarma köpeği olan labradoodle ırkı Odie adındaki köpeği ve eski Pam adlı kamyoneti ile dünyayı dolaşıyor.


Karaağaç Ve Köpekler

Kosta Rika'nın yamacındaki bölge 900'den fazla kurtarılan köpeğe ev sahipliği yapıyor. Sığınma evi sakinlerinin gün boyunca özgürce dolaşmasına izin veriliyor; Geceleri, korunaklı yapılarda yatıyorlar. Her köpeğe bir isim de veriliyor.


Köpeği Ve Kemanıyla

Bir Amerikalı kadın köpeği Fiji ve kemanı ile, bisikletle dünya turunda. Jasmine Reese (27), Indiana'dan geliyor ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 47'den fazla ülkeye giderek diğer müzisyenlerle tanışmayı hedefliyor.


Havalimanı Terapi Köpekleri

Golden Retriever Goldie, Sunshine ve Pepe, Mumbai'nin T2 terminalinin yeni Melekleri. Tek işleri, NatGeo Traveler'ın belirttiği gibi, dolaşan ve yorgun bir gezginin fazladan bir "güneş ışığı" na ihtiyacı olduğunu hatırlatmak.


Paylaş