Sahibinin Lokmalarını Sayan Kedi Caspian

Adeta "Artık çocuk değilim ve benim de bu masada bir yerim var" diyen hisli kedi ailesinin gözüne girmek için bakın neler yaptı!
Prens Caspian isimli bu kedi, annesi ve babası ile birlikte yaşıyor ve çok özel bir yeteneği var: Profesyonel bir yemek vakti izleyicisi.
Prens Caspian'ın ebeveynleri her yemeğe oturduklarında, o da onları yemek yerken dikkatle izliyor. 2013 yılından beri onlarla birlikte yaşıyor, ama yemek yerken izlemeye 2015 yılının başlarında başladı.
Prens Caspian'ın babası John Wikstrom The Dodo'ya şunları söyledi: "Yavru bir kediyken bunu yapmıyordu. Sanki büyüyünce şöyle dedi: 'Artık çocuk değilim ve ben de bu masada oturacağım.'"

Şu an itibariyle iki yıldır bu alışkanlığını kararlı şekilde sürdürüyor ve babası da bu süre boyunca her seferinde onun fotoğrafını çekti.
Garip bir şekilde, Prens Caspian anne-babasının ne yediğiyle pek fazla ilgilenmiyor. Annesi ve babasından 30 dakika önce yemek yiyor ve asla daha açmış/doymamış gibi görünmüyor. Ailesi onun kendlerine eşlik etmekten hoşlandığını ya da eğlencenin dışında bırakılmak istemediğini düşünüyor.

"Bakmadığımızda tabaklarımızın üzerine doğru eğilip kokluyor, ama nadiren yemekten yemeye çalışıyor. Orada bizle bir arada olmak için duruyor ya da belki olan biteni kaçırmaktan korkuyor."
Nedeni ne olursa olsun, Prens Caspian akşam yemeğinde daima masada hazır bulunuyor. Diğer her şeye oldukça kayıtsız, ama akşam yemeği vakti kesinlikle onun tutkusu.

"Akşam yemeği gerçekten istikrarlı şekilde südürdüğü tek şey. O sırada tüm dikkati yemek yenilen ortamda. Televizyon seyrettiğimizde de yanımıza geldiği zamanlar oluyor, ama akşam yemeği, bizzat geleceğine kesin emin olduğumuz tek ortam."
İster sandalyede oturuyor olsun...

İster masada...İster yayılarak rahat şekilde...Veya annesinin kucağında... Ne şekilde olursa olsun her zaman orada.
Hatta ara sıra kahvaltıda da...Ya da sadece bir şeyler atıştırırken....Akşam yemeği davetlerinde...Bahçede yenilen yemeklerde...
Ve Şükran gününde, hep orada...Ev yemeklerinden...
Ortada herhangi bir yemek olmadığı durumlara dek, ailesini masada izleme şansını asla kaçırmıyor.Eğer yapabiliyorsa biraz fazla yakınınıza gelerek... O usta bir yemek izleyicisi ve bu alışkanlığını bırakma gibi bir niyeti de yok.

 

Prens Caspian'ı ve yemek zamanı maceralarını Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Paylaş